مطلب وبلاگ

10 نباید طراحی دکوراسیون

دکوراسیون

10 نباید طراحی دکوراسیون را بدون تعارف در اینجا با شما در میان گذاشته‌ایم. در حالی که معتقدیم باید خانه‌تان را تزئین کنید، هر چند که شما را خوشحال کند، هنوز هم می‌خواهم چند باید و نباید برای تزئین به شما کمک می‌کند تا از اشتباه‌های رایجی که اغلب می‌بینم اجتناب کنید. چند ترفند ساده می تواند ظاهر اتاق شما را به طور جدی تغییر دهد. همه اینها سریع و آسان و ارزان‌ترین راهکارها برای شما هستند!

نکات باید و نباید در طراحی دکوراسیون خانه

1. نباید ارتفاع همه چیز یکسان باشد.

ارتفاع را برای علاقه تغییر دهید. چه در طراحی یک قفسه کتاب و چه میز انتهایی، این مهم را در نظر داشته باشید.

نکات طراحی دکوراسیون2. نباید آثار هنری خود را به پایین یا خیلی زیاد آویزان کنید.

لازم است آثار هنری را در سطح چشم آویزان کنید. ما می‌دانیم که سطح چشم بر اساس قد شما متفاوت است. ممکن است همسر شما 175 سانتی‌متر و فرزند کوچک‌تان 85 سانتی‌متر باشد! بهتر است با قد 160 به عنوان متوسط پیش بروید.

3. باید پیش از خرید مبلمان، فضای خود را اندازه بگیرید.

هنگام خرید لوازم دکوراسیون خانه، لیستی از اندازه‌گیری‌های فضای داخلی را همراه خود داشته باشید. چرا که پس از خرید مبلمان و آوردن آن به منزل، نمی‌توانید دیوارهای خانه‌تان را جابه‌جا کنید!

ارتفاع دکوراسیون4. نباید ست‌های همسان یا چیزهای خیلی همسان بخرید.

ممکن است برخی در این مورد با ما موافق نباشند. دیدگاه ما، یک دیدگاه ترکیبی است. ست‌های خیلی همسان یا شبیه هم، می‌تواند پس از مدتی بسیار یکنواخت و خسته‌کننده شوند.

5. نباید با یک موضوع غرق شوید.

ممکن است شما عاشق دریا یا دکوراسیون ساحلی باشید؛ اما اینکه صرفاً از این تزئینات استفاده کنید، باعث یک بعدی شدن دکوراسیون داخلی شما خواهد شد.

6. نباید وزن اتاق را بهم بریزید.

اگر یک مبل بزرگ و پر از پر شده در یک طرف اتاق دارید، باید آن را با مبلمانی که وزن بصری مشابهی در طرف مقابل دارند، متعادل کنید.

اندازه‌های دکوراسیون7. نباید نور بد داشته باشید.

روی سوئیچ های‌کم نور، روشنایی کار، روشنایی حالت و لامپ‌های مناسب سرمایه گذاری کنید. نورپردازی مناسب چه برای خانه و چه محیط کار، یکی از بایدهای اصلی طراحی است.

8. نباید صرفه‌جویی مخرب کنید.

سعی نکنید با خرید فرشی که خیلی کوچک است در هزینه خود صرفه‌جویی کنید. فرش یا مبلمان، یک کالای ماندگار است. صرفه‌جویی را در جایی انجام دهید که عمر زیادی ندارد.

9. نباید پرده‌ها را فشرده کنید.

پرده‌های فضای خود را خیلی پایین یا خیلی نزدیک به هم نچسبانید. آنها را بلند و پهن آویزان کنید تا توهم پنجره‌های بزرگتر را ایجاد کنید.

پنجره‌های دکوراسیون10. نباید فضای اتاق را کاملاً پر کنید.

به درهم و برهمی نگاه نکنید. لازم نیست یک اتاق را به طور کامل با وسایل پر کنید. فضای باز هم چیز خوبی است!

 

اگر این 10 نباید طراحی دکوراسیون را در هنگام تزیین در نظر نگیرید، از برخی از رایج‌ترین اشتباه‌های تزئینی جلوگیری خواهید کرد!

پاسخ دهید