دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن چیست؟

کتابچه مجموعه می‌آفرینم

دانلود فایل پی دی اف دانلود فایل پی دی اف

دکوراسیون مدرن، سبکی از دکوراسیون داخلی است که در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم در اروپا و ایالات متحده شکل گرفت. این سبک بر سادگی، خطوط صاف و هندسی، و استفاده از مواد مدرن مانند فلز، شیشه و پلاستیک تأکید دارد.

در ایران نیز این سبک طراحی داخلی در دهه گذشته خواهان بسیاری پیدا کرده است. چه تازه‌ عروس و دامادها و چه خانواده‌هایی که پابه‌سن گذاشته‌اند، مشتری این نوع طراحی هستند.

ویژگی‌های دکوراسیون مدرن

  • سادگی: این سبک، بر سادگی و خطوط صاف تأکید دارد. به همین خاطر حضور در فضایی که چنین دکوراسیونی در آن پیاده‌سازی شده، شما را دچار آشفتگی نمی‌کند.
  • کاربردی بودن: مبلمان و لوازم جانبی مدرن معمولاً راحت و کاربردی هستند. آرامش شما از استراحت در چنین فضایی دوچندان خواهد شد.
  • فضای باز: این مدل طراحی، معمولاً فضای را باز و دلباز نشان می‌دهد. به‌همین خاطر، یکی از پیشنهادهایی که ما برای فضای کوچک داریم، استفاده از این سبک است.
  • رنگ‌های خنثی یا روشن: رنگ‌ها در دکوراسیون مدرن معمولاً خنثی یا روشن هستند. استفاده از چنین رنگ‌هایی تضادی با ترکیب سایر رنگ‌ها نخواهد داشت.
  • استفاده از مواد مدرن: مواد مدرن مانند فلز، شیشه و پلاستیک در این طراحی رایج هستند. البته از سایر متریال نیز می‌توان به تناسب کارکرد استفاده کرد.

دکوراسیون مدرن در اتاق‌ها

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از مهم‌ترین اتاق‌های خانه است. این اتاق به بیان دیگر پر استفاده‌ترین اتاق خانه است، چه اینکه هم اعضای خانواده برای استراحت طول روز در آن حضور دارند و هم میزبان میهمانان است.

در دکوراسیون مدرن اتاق نشیمن، معمولاً از مبلمان راحتی و کاربردی استفاده می‌شود. همچنین از لوازم جانبی مدرن مانند قاب عکس، تابلو و گلدان برای تزئین اتاق نشیمن استفاده می‌شود.

اتاق خواب

اتاق خواب باید فضایی آرامش بخش و راحت باشد. در دکوراسیون مدرن اتاق خواب، معمولاً از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از لوازم جانبی مدرن مانند پاتختی، آباژور و فرش برای تزئین اتاق خواب استفاده کرد.

البته در این نوع طراحی داخلی، از شلوغ‌کردن فضا خودداری می‌شود.

آشپزخانه

آشپزخانه یکی از کاربردی‌ترین اتاق‌های خانه است. در دکوراسیون مدرن آشپزخانه، معمولاً از کابینت‌های مدرن و لوازم خانگی پیشرفته استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از لوازم جانبی مدرن مانند ساعت دیواری، آینه و صندلی‌های بار برای تزئین آشپزخانه استفاده کرد.

رنگ انتخابی فضای آشپزخانه نیز سفید یا طوسی است چه اینکه بسیاری از لوازم خانگی آشپزخانه نیز در این طیف رنگی قرار دارند.

حمام و سرویس بهداشتی

حمام و سرویس بهداشتی باید فضایی تمیز و پاکیزه باشد. در دکوراسیون مدرن حمام و سرویس بهداشتی، معمولاً از کاشی‌های مدرن و لوازم بهداشتی پیشرفته استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از لوازم جانبی مدرن مانند آینه، حوله خشک‌کن و سطل زباله برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد.

آنچه در دکوراسیون مدرن خواهید دید

1. استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی

رنگ‌های روشن و خنثی مانند سفید، خاکستری و بژ، فضا را باز و دلباز نشان می‌دهند. این رنگ‌ها همچنین با بسیاری از سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی هماهنگ هستند.

2. استفاده از نورپردازی مناسب

نورپردازی مناسب می‌تواند تأثیر زیادی در زیبایی و دکوراسیون داخلی داشته باشد. در دکوراسیون مدرن، معمولاً از نورپردازی های نقطه‌ای و تاکیدی استفاده می‌شود. این نوع نورپردازی باعث می‌شود تا خطوط و اشکال هندسی در دکوراسیون داخلی برجسته شوند.

3. استفاده از مبلمان مدرن

مبلمان مدرن معمولاً دارای خطوط صاف و هندسی هستند. این مبلمان معمولاً از مواد مدرن مانند فلز، شیشه و پلاستیک ساخته می‌شوند.

4. استفاده از لوازم جانبی مدرن

لوازم جانبی مدرن مانند قاب عکس، تابلو، گلدان و مجسمه می‌توانند به دکوراسیون داخلی زیبایی و جذابیت بیشتری ببخشند. هنگام انتخاب لوازم جانبی مدرن، بهتر است از لوازمی استفاده کنید که ساده و مینیمال باشند.

5. استفاده از گیاهان

گیاهان می‌توانند به فضای داخلی زندگی و طراوت ببخشند. گیاهان سبز در دکوراسیون مدرن بسیار رایج هستند.

خانه شما بزرگترین سرمایه گذاری شماست، آن را ماندگار کنید! درخواست وقت ملاقات